Restaurants in Main Market

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. mięso sezonowane Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *